סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  15% פחות הרוגים בשנת 2020 לעומת 2019. בשנת 2020 נהרגו 305 אנשים לעומת 355 אנשים בשנת 2019  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |  חג עצמאות שמח לכל בית ישראל!  |  


             
_________
 

  

        
 
זליכה יעמוד בראש ועדה ציבורית להגברת התחרותיות בענף הרכב
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 1) >> זליכה יעמוד בראש ועדה ציבורית להגברת התחרותיות בענף הרכב
24-8-11
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ החליט היום (יום רביעי) להקים ועדה ציבורית, בראשות פרופ' ירון זליכה, לשעבר החשב הכללי במשרד האוצר שתגבש המלצות להגברת התחרותיות בענף הרכב.

 הועדה הציבורית תבחן את צמצום הריכוזיות בענף יבוא הרכב ותגבש בהקדם המלצות להסרת חסמים שיובילו להגברת התחרותיות ולהוזלה של התעריפים לצרכן בכל ענפי הרכב.

הועדה תציע חלופות לביצוע רפורמות שישפרו את התחרותיות בענף הרכב ותבחן בין השאר את הבעלויות הצולבות בין יבואני הרכב וחברות הליסינג, מוסכי הרכב, יבוא חלקי חילוף וקידום חקיקה שתחייב יבואני רכב במתן אחריות ושירות לכל רכב המיובא לישראל.

הועדה תבחן בנוסף הקלות אפשריות בנושא יבוא אישי של רכב ותגבש המלצות להגברת התחרותיות גם בתחום יבוא רכב חשמלי, זאת בעקבות האישורים שהעניק לאחרונה אגף הרכב במשרד התחבורה ליבוא של מאות כלי רכב חשמליים מתוצרים שונים.

השר כץ ציין כי הוא נחוש לקדם את התחרות בענף הרכב, במטרה להוזיל את המחירים לצרכן. "אני משוכנע כי ניסיונו הרב של זליכה והתפקידים שמילא בעבר יובילו לגיבוש מסקנות משמעותיות שיאפשרו להגביר את התחרותיות ולהוזיל את המחירים בכל ענפי הרכב", הוסיף כץ.

ההחלטה להקים ועדה ציבורית להגברת התחרותיות בענף הרכב התקבלה בהמשך להחלטתו של השר כץ לפתוח את ענף יבוא הרכב לתחרות חופשית ולאפשר יבוא מקביל של מכוניות, באמצעות סוכן משנה של יצרן הרכב.

בוועדה הציבורית יהיו חברים נציגים ואנשי מקצוע מענף הרכב וכן אנשי ציבור ונציגים מהמשרדים הנוגעים בדבר. 

     


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים