סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  עלייה מדאיגה במספר ההרוגים בתאונות דרכים. 5% יותר הרוגים בתאונות דרכים בשנת 2019 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד  |  נוהל 14 (מידע תעבורתי על נהגים) כפי שהוא היום, הוא בעיקר עול ואינו עונה על הדרישות  |  משתדרגים - מעתה, איגוד קציני הבטיחות בתעבורה גם ב"פייסבוק"  |  362 הרוגים בשנת 2017, 4% פחות מאשר בשנת 2016  |  


             
_________
 


        
 
הסולר לתחבורה - בקרוב מוצר מפוקח
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 4) >> הסולר לתחבורה - בקרוב מוצר מפוקח
5-7-12
שר ההאוצר שטייניץ חתם על צו להחלת הפיקוח על סולר לתחבורה. הפיקוח על המחיר ייעשה בשני שלבים: בשלב הראשון שימשך מספר חודשים, יוגדר הסולר כמוצר מפוקח ויחייב דיווח על רווחיותו והמחירים בהם הוא נמכר  ובשלב השני לאחר שתישמע עמדת חברות הדלק, ייקבע עבורו מחיר מקסימום.

מחירי הסולר שהיו בעבר מאד אטרקטיבים והיו נמוכים בשיעור משמעותי ממחירי הבנזין, הפכו להיות בחלוף הזמן ליקרים מאד, יקרים יותר ממחיר הבנזין. בעלי משאיות ואוטובוסים שרכבם מונע בסולר חוזרים ומתלוננים על יוקר מחיר הסולר והפגיעה ברווחיותם. על רקע מחירו הגבוה של הסולר, מועצת המובילים והמסיעים אירגנה לא פעם הפגנות סוערות שביטאו את מורת רוחם של המסיעים והמובילים מהמחירים הגבוהים.

בעוד שעל מרווחי השיווק של הבנזין מוטל פיקוח, הרי שעל מרווחי השיווק של הסולר לא חלות כל הגבלות. למרות שאין למעשה שוני בין מבנה העלויות של הסולר והבנזין,  מסתבר כי חברות הדלק מנצלות מצב זה של חוסר הפיקוח ומוכרות סולר במחיר גבוה  המבטא מרווח שיווק הגבוה בהרבה ממרווח השיווק במכירת בנזין, בעיקר מלקוחות מזדמנים. 
 

 

 
 


  

 
 


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים