סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
בעידן הנוכחי, קצין הבטיחות חייב להיות מעורה גם בנושאים הקשורים לשמירה על איכות הסביבה
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 3) >> בעידן הנוכחי, קצין הבטיחות חייב להיות מעורה גם בנושאים הקשורים לשמירה על איכות הסביבה
20-3-12
בדברי הפתיחה בכנס האיגוד שהתקיים אתמול (19/3/12) אמר שמעון סודאי, רכז ההדרכה של איגוד קציני הבטיחות, את הדברים הבאים:

ימי ההשתלמות המקצועיים הם בסיס למפגש חברים והפרייה הדדית ובנוסף במה לדיווח על פעילות האיגוד. מטרת ימי ההשתלמות היא להעשיר את חברי האיגוד בידע מקצועי ולעדכן בתיקוני חוק, תקנות חדשות, הוראות והנחיות מטעם גורמים מוסמכים כגון: מנהל אגף הרישוי,  מנהל תחום קציני בטיחות במשרד התחבורה ואחרים. ימי ההשתלמות הינם הזדמנות טובה להכיר את כל הנפשות הפועלות כגון: צוות המפקחים והמנהלים של משרד התחבורה וצוות הנהלת האיגוד המעניק ללא לאות, לאורך כל השנה  מענה לשאלות  בנושאים שונים ומגוונים שמעלים החברים ויעידו על כך חברים הנמצאים כאן בכנס הנוכחי אשר נעזרו לא אחת בצוות הנהלת האיגוד.
 
עוד הוסיף סודאי כי ארגון יום השתלמות מצריך משאבים כספיים רבים להפקתו  וללא סיוע מצד נותני חסות, סביר להניח כי הכנסים לא היו מתקיימים. בנוסף, לא כל קציני הבטיחות המגיעים לימי ההשתלמות חברים מן המניין באיגוד ולכן אינם משלמים דמי חבר שנתיים באופן רציף, דבר המקשה על תכנון כספי מסודר.
 
סודאי ציין כי בכל יום השתלמות ישנן הרצאות של מרצים  אורחים בנושאים מקצועיים ו/או נושאים שוברי שגרה . "נתמיד להביא מרצים טובים שיעשירו את הידע שלנו בתחומים מגוונים" הוסיף סודאי בעניין זה. ועוד באותו העניין, פנה סודאי לקהל היושבים באולם וביקש מקהל הנוכחים  להיות שותפים לתכנון התכנים ובחירת המרצים: "במידה ויש לכם נושא או מרצה מעניין,  הנכם מתבקשים להעביר פרטים להנהלת האיגוד באמצעות הדוא"ל ו/או אתר האיגוד.  ועדת ההדרכה תבחן את פנייתכם ותטפל בה", סיים סודאי דבריו בעניין זה.
 
בנוגע  לתפקידו של  קצין הבטיחות, אמר סודאי כי בימים אלו,  כאשר נושא  השמירה על איכות הסביבה צובר תאוצה, לא רק הגורם האנושי והטכני הם בסיס לתחום עיסוקו של קצין הבטיחות.  בעידן החדש, קצין הבטיחות חייב להיות מעורה גם בנושאים הקשורים לשמירה על איכות הסביבה הבאים לידי ביטוי בניהול משק הרכב עליו הוא אחראי. בישראל נפטרים כל שנה כ-4000 תושבים כתוצאה מזיהום אוויר. אם  קציני הבטיחות יבחרו כליי רכב חסכוניים המשתמשים באנרגיות נקיות, בכך תהיה תרומתם להפחתת זיהום האוויר ושמירה על איכות הסביבה. בנוסף קצין הבטיחות חייב להתמצא  בתנודות בשוק הרכב ,עניינים של מיסוי, חסכון בעלויות ועוד.
 אם ניקח לדוגמא את הפן הכלכלי בתפקידנו ונתמקד לרגע רק בהוצאות הדלק המהוות כ- 27% מסך ההוצאות המשתנות, תפקידו של קצין הבטיחות להביא לחיסכון בסעיף חשוב זה ובניהול נכון אכן אפשר לחסוך כסף רב למעביד.
 
בסיום דבריו ביקש סודאי להזכיר את הדברים הבאים:

 * בשני הכנסים האחרונים,  20 חברים נרשמו למאבק בת.ד בעמדה של משטרת התנועה שהוצבה בפתח אולם ההרצאות. בעמדה הוצגו אמצעים שונים למלחמה בעברייני תנועה.

*
בחודש אפריל ומאי יתקיימו  ימי הדרכה נוספים  ב"מסלולים"  למי  שנרשם. נותרו מספר מקומות פנויים למעוניינים.

* בחודש הבא, בתאריך 10/4 יתקיים כנס בגני התערוכה בחסות "צ'מפיון"
ל- 250 חברים שיירשמו ראשונים .  הכנס יכלול ארוחת בוקר, הרצאה מקצועית למשך 45 דקות ואפשרות כניסה לתערוכה .

*
כנס לחברי האיגוד במחוז הדרום מתקיים ב-28/3/2012 הזמנות נשלחו.
 
הערה – חברים הנרשמים לפעילויות האיגוד ואישרו את השתתפותם  מתבקשים בכל לשון של בקשה להודיע אם מסבה כלשהיא הגעתם אינה מתאפשרת. מספר המשתתפים בימי העיון וההדרכות מוגבל ואי התייצבות של חברים שאישרו השתתפותם מונעת מחברים אחרים להשתתף. אנא גלו אחריות והודיעו אם הגעתכם אינה מתאפשרת.


   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים