סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
הסתיימה עבודת הועדה לחיזוק מעמדו של קצין הבטיחות.
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> הסתיימה עבודת הועדה לחיזוק מעמדו של קצין הבטיחות.
27-3-11

להלן עיקרי דבריו של ג'קי לוי מנהל גף קציני בטיחות במשרד התחבורה,  בכנס האיגוד האחרון.
              

* סיום עבודת הוועדה לחיזוק מעמדו של קצין הבטיחות – נערכו שינויים אחרונים עם הגורמים הנוגעים ובכלל זה איגוד קציני בטיחות, מועצת המובילים, פורום משרדים עצמאיים, ארגון ההיסעים, מר לוקמן שמעון (העותר) וחברת שירות 2000.
 
       ההמלצות הועברו לסמנכ"ל בכיר תנועה
       לפני הגשתן לחקיקה.

*         כנסים מקצועיים – בחודש פברואר 2011   הסתיימו לענף היסעים והובלה ובמהלך השנה בכוונתנו לקיים כנסים לענף ההיטק, ליסינג והשכרה – תודה למאיר אלרם ולרשות הלאומית שבעזרתם הצלחנו להוציא לפועל כנסים יחודיים אלה.
 
*         אישור קצין בטיחות חודשי (+אוטובוסים) – נוספה תוספת לרישיונות הרכב המציינת כי בנוסף לרישיון המוביל חייב להצטייד באישור קצין בטיחות חודשי (הכוונה לחותמת קצין הבטיחות במשבצת המתאימה על גבי רישיון המוביל).
 
*         העברת רכב ממשרד למשרד – תנאי להעברת משאית ממשרד למשרד מחייבת אישור תקינות ממכון רישוי אותו יש להציג בפני אגף מטענים כתנאי להעברת רישיון המוביל.
    (הערה – פטור מהבדיקה הנ"ל רכב שביצע
    מבחן רישוי במהלך 30 יום לפני העברתו).
 
*         תקנה 168 – אין כל חדש למרות שהופצו מסמכים שונים על ידי גורמים שונים בהם הוצג כי התקנה שונתה. הנני חוזר ומדגיש שאין שום שינוי בתקנה 168 ויש לפעול עפ"י התקנה הקיימת.
 
      לכשתאושר התקנה נשוב ונפרסם.
 
*                תקנה 190 (מוניות+אזצ"ים+אוטובוסים) – עברה בוועדת הכלכלה של הכנסת ותכנס לתוקפה בימים הקרובים.
 
*                גיליון הרשעות – נמצא בתהליך עבודה מול משרד המשפטים לגבי מסירת מידע לקציני בטיחות. הנני חוזר ומדגיש כי חל איסור מוחלט מקציני הבטיחות לדרוש מנהגי החברה גיליון הרשעות.
 
*                קבלת מידע *5678 – הנושא נבחן בימים אלה. יש בכוונתי לאפשר לקציני בטיחות לקבל את המידע באמצעות *5678 וזאת לאחר שידרשו להזדהות עפ"י ת.ז ומספר כתב הסמכה.
 
*       נוהל 6 - הנוהל עובר רוויזיה ובקרוב יופץ נוהל מעודכן בו יהיו מפורטים גודל האותיות והספרות, צבע מדבקה וכדומה, אשר יחייב את כל המפעלים המעסיקים קציני בטיחות כאשר למנכ"ל החברה אחריות אישית ליישום הנוהל.

*                הפניית נהג חברה למכון הרפואי – תקנה 587ב – בימים אלה אני פועל מול הנהלת המכון הרפואי לבניית טופס אחיד שבאמצעותו יוכלו קציני הבטיחות לפנות למכון.
 
*         מבצע מוביל בטוח – בין התאריכים 3.4.2011-14.4.2011 יתקיים מבצע מוביל בטוח בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, משטרת ישראל, מחלקת ניידות הבטיחות. מבקש לוודא ולדאוג כי כלי הרכב יהיו תקינים כמתחייב.
 
*         ביטולי מינויים ימים ספורים לאחר מתן הדרכה – קציני בטיחות מתבקשים שלא לבטל מינויים זמן קצר לאחר קבלת ההדרכה. בהנהלת המשרד שוקלים לגבות אגרה עבור קבלת הדרכה.
 
*         בעקבות דיון שהתקיים בכנסת בנושא שיטת הניקוד מינה סמנכ"ל בכיר תנועה וועדה בראשותו של מר חנן אהרון, ס/מנהל אגף הרישוי, בה גם אני חבר כמו גם נציגי משטרת ישראל והלשכה המשפטית. מטרת הוועדה  לבחון מחדש את העבירות בגינן נרשם ניקוד וזאת על מנת לשנות ולבטל ניקוד על עבירות טכניות.

   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים