סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
משרד התחבורה מבקש לבטל את האגרה עבור הסבת רכב להנעה בגז (גפ"מ)
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 4) >> משרד התחבורה מבקש לבטל את האגרה עבור הסבת רכב להנעה בגז (גפ"מ)
118-6-12
שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים ישראל כץ, הגיש היום לוועדת הכספים של הכנסת בקשה לבטל את האגרה הנדרשת עבור הסבת כלי רכב לשימוש בגפ"מ.
 
על פי תקנות התעבורה בעל רכב המבקש להסב את רכבו להנעה בגפ"מ (גז פחממי מעובה), נדרש לשלם אגרה בסך 224 שקלים עבור מתן האישור להסבת כלי הרכב.
 
יצוין כי לפני מספר שנים הועברה הבדיקה הפיזית של רכב שעבר שינוי מבני מהעמדה הטכנית (עמדה מספר 1) של משרד הרישוי, למכון התקנים הישראלי ולטכניון.
 
במטרה לעודד את השימוש בהנעות חלופיות, החליט השר כץ לבטל את האגרה הנגבית כיום במשרד הרישוי עבור מתן האישור.  "שימוש בהנעות חלופיות דוגמת גפ"מ או כלי רכב היברידיים יביא לצמצום ניכר ברמת זיהום האוויר הנפלט מכלי הרכב בעיקר בערים" הוסיף כץ.
 
עד כה הוסבו כ- 10,600 כלי רכב להנעה בגז, מהם כ- 8150 מהם רכבים פרטיים, 238 כלי רכב מסחריים, 99 מוניות, 23 רכבי משא ו- 3 אוטובוסים. 


 
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים