סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
אשדוד - עיר מודל לשינוי תרבות הנהיגה בעיר
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> אשדוד - עיר מודל לשינוי תרבות הנהיגה בעיר
28-2-11
עירית אשדוד בשת"פ משטרת ישראל-אגף התנועה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים החלו אתמול (27.2) בפרויקט ארוך טווח בתחום העיר אשדוד , שמטרתו שינוי תרבות הנהיגה בעיר וכפועל יוצא – צמצום היקף תאונות הדרכים וההיפגעות בהן.
 
בתוך כך, כלל הגופים השותפים למיזם יפעלו ביתר שאת ברחבי העיר, בחלוקה לתאי שטח, לרבות בתחום החינוך והסברה, הפעלת מתנדבים בקהילה, חיזוק ושיפור התשתיות, תגבור ומיקוד האכיפה המשטרתית ואף הצבת מצלמות בקטעי כביש וצמתים עפ"י מיפוי מוקדם.
 
כידוע, מיזם זה פעל לראשונה בעיר לפני כשנה ונחל הצלחה ולפיכך ביקש ר' העיר- ד"ר יחיאל לסרי להרחיבו כעת בכל העיר בשת"פ עם אגף התנועה והרשות הלאומית כאמור לתוכנית עבודה שנתית ולשם כך  בוצעו השינויים הנדרשים ותגבור הכוחות השותפים.
 
בתחום התשתיות - חודשו התמרורים וסימני הדרך.
אגף הביטחון והמוקד העירוני -  הציב מצלמות בצמתים החשובים ויעקבו אחר עברות תנועה מחדרי הבקרה.
הפיקוח העירוני והשיטור המשולב תודרכו לפעילות מניעה ואכיפה מוגברת.
 יחידת ההתנדבות (במינהל שירותים חברתיים) ריכזה שמות של מתנדבים שיפעלו בצמתים ובאזורי הסברה ברחבי העיר
במינהל החינוך נערכו להסברה בתוך בתי הספר ולהתנדבות בקהילה.
בתחום הנוער של החברה העירונית לתרבות ופנאי גייסו את מאות הנערים והנערות הפעילים בתנועות הנוער ובמתנ"סים ובתחום האירועים של החברה העירונית הופקדה על הטקסים והאירועים שיתקיימו בכל תקופת המיזם.
 
אגף התנועה במשטרת ישראל: הגביר את כוח האכיפה בעיר אשדוד כך שבנוסף ליחידת התנועה התחנתית , תוגבר המערך התנועה בכ – 14 ניידות ואופנועים של משטרת התנועה הארצית אשר יפעלו עפ"י מיפוי מוקדם ויבצע אכיפה ממוקדת , בדגש על אכיפת עבירות תנועה המסכנות חיים ואלה המוגדות כבריונות כביש.
 
 
מ"מ ר' אגף התנועה , תנ"צ רפי פלד : מדובר במודל הפעלה ראשון מסוגו בפנים העיר , במהלכו אגף התנועה יבצע אכיפה ממוקדת ברחבי העיר בכוחות מתוגברים כשמטרה נעלה אחת ניצבת לנגד עיננו – הצלת חיים .
 
רון מוסקוביץ', מנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים:
"מיזם שטח סטרילי שבוצע לראשונה באשדוד אשתקד יחד עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים,הודות לשיתוף הפעולה המלא מצד ראש העיר ואגף התנועה במשטרת ישראל, הוכיח שבאמצעות אכיפה מוגברת תוך שימוש במצלמות, ניידות ושוטרי תנועה בסיועם של פקחים עירוניים, יחד עם תגבור מערכת החינוך העירונית והירתמות מלאה לנושא של תושבי העיר, ניתן לגרום לכולנו לנהוג אחרת ובטוח יותר. אני מברך את ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי, על שביקש להרחיב את המיזם בכל רחבי העיר ובכך להוות דוגמא לראשי ערים נוספים.
 
 
ד"ר לסרי, ראש העיר אשדוד:
"תאונות הדרכים הם נגע חברתי ואנו באשדוד החלטנו להלחם בנושא ובנינו תוכנית ייחודית שתפעל במהלך כל השנה בכל רחבי העיר במטרה לשנות את התנהגות התושבים בדרכים. אנו מאמינים שלאורך זמן נצליח ואשדוד תהיה עיר מודל לערים אחרות בארץ ולהערכתנו גם בעולם.

   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים