סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
אין בסמכותו של מנהל בתי המשפט לעכב את פרויקט מצלמות האכיפה א3
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> אין בסמכותו של מנהל בתי המשפט לעכב את פרויקט מצלמות האכיפה א3
27-12-10
יו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, עו"ד אוריאל לין, התייחס היום לפרסומים האחרונים שבהם התבטא מנהל מערכת בתי המשפט –השופט גל, על כך שיש לעכב את פריסת מערכת מצלמות האכיפה הדיגיטאליות א3 *.

"יש כאן שיבוש מערכות שצריך לקוות שאינו פולש למערכת בתי המשפט בישראל" אמר לין, "מנהל בתי המשפט אינו רשאי לעכב את פרויקט אכיפת המצלמות הדיגיטאליות".
עוד הוסיף לין, "כי ההחלטה על פריסת המצלמות היא של שר התחבורה והבטיחות בדרכים והוא, בצירוף תקציב מתאים, יוכל לקבוע מתי ואיך יפעל מערך המצלמות, מערכת ביהמ"ש לא תקבע איזה תביעות יפנו אליה, החוק יקבע זאת.
אם לטענת מנהל מערכת ביהמ"ש ישנה בעיה תקציבית וצורך להוסיף תקנים של שופטים. הוא רשאי לפנות לרשות הלאומית לבטיחות בדרכים באופן מסודר ובו יציג נתוני תפוקה בתחום התעבורה במערכת בתי המשפט. במסגרת נתונים אלה, מן הנכון יהיה להמציא גם נתונים שבהם יפורט מה נעשה עד היום בתקציב שהעבירה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים לתוספת שופטים,תקציב העומד על 10 מליון ₪ בשנה (יש לציין כי זוהי השנה החמישית בהם תוגבר מערך בתי המשפט בתקנים של שופטים ע"י הרשות).
האחריות הביצועית על הפעלת המערכת הועברה למשטרת ישראל ולא לרשות השופטת", הוסיף לין.
הרשות מחייבת תיאום מלא של המערכות, אך על מערכת המשפט לטפל בכל תביעה שתוגש לה כחוק ולא לבלום הגעתן של תביעות שהוגשו כדין.
השאלה המרכזית היא אם אכן בוצעה עבירה או לא", סיכם לין.

* א3 הינו מערך אכיפה אלקטרוני של מצלמות מהירות ומצלמות רמזור האמור להיות מיושם עד תחילת 2011. מערך אכיפה זה אמור לכלול בשיאו כ-200 מצלמות מהירות ו-100 מצלמות רמזור. יש המתנגדים לישום הפרוייקט. שתי הטענות המרכזיות של המתנגדים הן כי מערך האכיפה האלקטרוני לא יטפל בסיבות האמיתיות הגורמות לרוב תאונות הדרכים וכי המטרה של הצבת המצלמות הינה להעשיר את קופת המדינה. ההכנסות הצפויות מהקנסות שיוטלו על נהגים בגין פרוייקט זה נאמדות בכ- 260 מליון ש"ח לשנה.

   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים