סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
"אוטוטק" - מסלול למודים חדשני למקצועות הרכב
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> "אוטוטק" - מסלול למודים חדשני למקצועות הרכב
16-5-11
משפרים את תדמית מקצועות הרכב בישראל.
שר התחבורה: למרות ההתפתחות הטכנולוגית העצומה שחלה בענף, התדמית של מקצועות הרכב בישראל נשארה נמוכה. 

החל משנת הלימודים הקרובה ייפתח בבתי הספר הטכנולוגיים בארץ מסלול לימודים חדשני ומיוחד למקצועות הרכב "אוטוטק", שיכשיר את בוגריו כמומחים למערכות רכב מתקדמות.  
 
שר התחבורה ציין כי משרדו יזם יחד עם משרד החינוך, צה"ל וענף הרכב בישראל, מסלול לימודים מיוחד שיעניק לבוגריו תעודת בגרות מלאה ויכשיר אנשי מקצוע בתחום הרכב לאתגרי המאה ה-21. 
 
למרות ההתפתחות הטכנולוגית העצומה שחלה בענף, התדמית של מקצועות הרכב בישראל נשארה נמוכה. כלי הרכב כיום כוללים עשרות מערכות אלקטרוניות וממוחשבות ומטופלים במרכזי שירות מתקדמים עם מיכשור חדשני. למרות ההתפתחות התמידית של ענף הרכב, חלה הזנחה מתמשכת של החינוך הטכנולוגי בישראל שהביאה לשפל חסר תקדים בביקוש למקצועות הרכב.
 
אגף הרכב במשרד התחבורה גייס את מיטב המומחים בתחומי הרכב, הטכנולוגיה והחינוך וגיבש תוכנית לימודים מהפכנית להכשרת אנשי מקצוע שיהיו מסוגלים להתמודד עם כלי הרכב של המאה ה-21. המסלול החדשני שכונה "אוטוטק" במטרה להבדילו מהתדמית המיושנת של "המוסכניק עם הגריז על הידיים", יושק בשנה הקרובה בבתי הספר הטכנולוגיים "אורט שרת" בנצרת עילית, "רב תחומי רמות" בבאר שבע, "רב תחומי א'" בפתח תקווה ו"אורט אלון" ביקנעם. בהמשך הוא יושק בערים נוספות.
 
 
היום (יום שני) ייחשף לראשונה מסלול הלימודים החדשני למקצועות הרכב, בבית הספר אורט שרת בנצרת עילית, בהשתתפות נציגים של משרד התחבורה, משרד החינוך, צה"ל, איגוד המוסכים, איגוד מכוני הרכב וגורמים נוספים בענף.
 
שר התחבורה הנחה את מנהל אגף הרכב במשרדו, אבנר פלור, ליזום פעולות להעלאת הרמה המקצועית והתדמיתית של הרכב, במטרה לאפשר קליטת כח אדם איכותי ומקצועי לענף. "צה"ל משווע כיום לכח אדם מקצועי בכל תחומי אחזקת הרכב והבעיה מורגשת גם בחברות ההיי-טק והטכנולוגיה העוסקות בפיתוח מערכות רכב מתקדמות", הדגיש כץ.
 
יתרון ייחודי של התוכנית הוא אימוצה המלא על ידי צה"ל, איגוד יבואני הרכב ואיגוד המוסכים שיעניקו לתלמידים תמיכה טכנולוגית ואפשרויות מגוונות להתנסות מעשית. התוכנית כוללת השקעה כספית גדולה בהוראה מקצועית, ציוד ומעבדות משוכללות, שיעורי עזר ומלגות לתלמידים.
 
מסלול הלימודים מעניק לתלמידים אפשרות לקבל תעודת בגרות מלאה, לצד תעודת טכנאי "אוטוטק". בסוף כיתה י"ב יוכלו התלמידים להמשיך לתעודת הנדסאי ואף לתואר מהנדס "אוטוטק" במסגרת משולבת של עתודה אקדמאית ומסלול מהיר לקצונה.


   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים