סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
בשורה טובה לנהגים: הקלה משמעותית לנהגים בכביש 6. מיום רביעי (19/12/12) , נתיב שלישי יפתח בכביש
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 6) >> בשורה טובה לנהגים: הקלה משמעותית לנהגים בכביש 6. מיום רביעי (19/12/12) , נתיב שלישי יפתח בכביש
 13-12-12
בשורה טובה לנהגים: ביום רביעי הקרוב (19 בדצמבר) יפתח לתנועה נתיב נסיעה שלישי בכביש 6 בקטע שבין מחלף גבעת כוח ועד מחלף בן שמן, כחמישה חודשים לפני המועד המתוכנן. כך הודיע היום שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.
 
עלות הקמת הנתיב שארכו כ-12 קילומטרים נאמדת ב-200 מליון שקלים והוא כולל בין השאר בניית גשרים חדשים והוספת מערכת מעקות בטיחות בשני הכיוונים של הכביש.
 
בשלוש השנים שחלפו הורחבו קטעי כביש 6 מניצני עוז דרך אייל, קסם, נחשונים ועד גבעת כוח, ועתה הושלם הקטע עד מחלף בן שמן. הקטע הראשון של הרחבת הכביש בין מחלף נחשונים למחלף אייל בוצע ב-2009 והקטע השני בין מחלף אייל למחלף ניצני עוז הושלם ב-2010.
 
הפרויקט שמלווה על ידי חברת חוצה ישראל בוצע על ידי חברת דרך ארץ, זכיינית כביש 6, ומומן על ידה. את מערכות הכביש סללה חברת סולל בונה ואת הגשרים הקימה חברת דניה סיבוס ששמשה כקבלן משנה של חברת סולל בונה.
 
במסגרת הקמת הנתיב השלישי ביצעה חברת דרך ארץ את עבודות ההכנה הנדרשות להקמת נתיב רביעי בכביש שייסלל במידת הצורך עם גידול נוסף בנפחי התנועה בכביש.
 
בחודש מארס הקרוב יוחל בהרחבת קטע נוסף בין מחלף ניצני עוז למחלף בקעה-ג'ת. בימים אלה החלו העבודות להקמת הגשרים בקטע הכביש. העבודות בקטע זה צפויות להסתיים עד סוף שנת 2013. בהמשך יורחב הקטע עד מחלף עירון.
 
 הוספת נתיב שלישי בכביש 6 מבוצעת במסגרת מחויבות הזכיין כפי שנקבעה בהסכם שנחתם עם המדינה והיא מהווה ביטוי להצלחה חסרת התקדים של כביש 6 ולגידול בנפחי התנועה בכביש שעברו את כל התחזיות.
 
הוספת הנתיב נועדה לשמור על רמת השירות הגבוהה של המשתמשים בכביש שהגיע ליותר מ-180 אלף ביממה. לדבריו, בעקבות הגידול המרשים במספר הנוסעים בכביש 6 תשלם גם השנה חברת דרך ארץ למדינה תגמולים בגובה של כ-25 מליון שקלים.
 
מנכ"ל חברת דרך ארץ, אודי סביון, ציין כי חברת דרך ארץ פועלת באופן תמידי לעלות את רמת השירות למשתמשים בכביש ולהקטין את עומסי התנועה בכביש. כיום רשומים בחברה יותר מ-2.5 מליון לקוחות וכ-1.1 מליון מנויים.             
 
משרד התחבורה פועל בימים אלה במלוא המרץ להארכת כביש 6 צפונה ודרומה, במסגרת תכנית נתיבי ישראל שנועדה לחבר את הנגב והגליל למרכז הארץ, באמצעות רשת מהירה ומתקדמת של כבישים ומסילות ברזל.
 
לפני מספר חודשים החלה חברת כביש חוצה ישראל בעבודות ההקמה של הקטע הדרומי של כביש 6, מלהבים עד שוקת ובקרוב יוחל בעבודות הסלילה. בנוסף לכך ממשיך משרד התחבורה לקדם את המשך הארכת כביש 6 צפונה, בקטע שבין יקנעם עד מחלף סומך ליד קריית אתא.


 
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים